Turistický výlet

EDIT 28.1. 2016 – z důvodů nepříznivých klimatických podmínek a obtížně schůdného terénu se akce ruší.

Vážení,
jelikož jsou příznivé klimatické podmínky, tak bych Vás chtěl pozvat na výlet na Pulčínské skály. V tomto ročním období za mrazů, zde „vyrůstají“ krásné ledopády a „rampouchy“ (pro znalé to jsou stalaktity).

Jeli bychom v NEDĚLI 31.1.3016 vlakem do Lidečka (odjezd z Bystřičky 9:31) pěší část tůry nepřesáhne 10 km (včetně zpáteční cesty) a nazpátek zase vlakem 15:39 (bez přestupů až na Bystřičku). Svačinu určitě ssebou neboť nevím jaké jsou na místě možnosti občerstvení…

nějaké povídání o ledopádech (zdroj:http://www.pulcinskeskaly.cz/okoli-vylety)
Ledopády se nacházejí v Národní přírodní rezervaci Pulčínské skály v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy. Kaňon s ledopády se jmenuje Ancona podle zdejší trampské osady a je to nejpřísněji chráněná část skal, kde během zimních měsíců vznikají unikátní ledopády. Jejich barvení jsou různé odstíny oranžové barvy, které způsobuje mikroskopická sněžná řasa, žijící ve sněhu a ledu a ne oxidy železa, jak se do roku 2008 předpokládalo. Nejmohutnější bývají na přelomu února a března, ale záleží na klimatických podmínkách. Začínají se vytvářet na začátku roku a během několika týdnů doslova rostou před očima.

foto1  foto2 

výlet-31-1-2016_0000