Zpráva šachového oddílu 2016-2017

ŠACHOVÝ ODDÍL TJ Sokol Bystřička – zpráva ze sezony 2016-17

Družstvo dospělých hrálo letos okresní přebor osmičlenných družstev. Se ziskem 9 bodů (dvě vítězství, dvě remízy) jsme obsadili 11.místo. Soutěž byla vyrovnaná, na místo páté jsme ztratili pouhé tři body. Na soupisce máme bohužel jen osm dospělých hráčů a jednoho dorostence. Kromě dvou místních jsou to vesměs naši dlouholetí členové, kteří se však odstěhovali mimo obec Bystřičku.

Družstvo dospělých tak prožívá krizové období.

O to větší radost nám dělá šachová mládež. V kroužku  bylo registrováno 10 dětí, průměrná účast v kroužku byla 7 dětí.

Mládež se účastnila dvou soutěží družstev.

V krajské soutěži pětičlenných družstev starších žáků jsme obsadili 5. místo ze sedmi oddílů (Karolinka 2016), v krajském přeboru šestičlenných družstev mladších žáků jsme skončili v silné účasti čtrnáctí z 20 oddílů (Malenovice 2017).  Vzhledem k neúplným sestavám našich týmů (nemoci, rodinné důvody) to byly velmi dobré výkony.

V soutěžích jednotlivců si naše děti vedly rovněž velmi dobře. Mistrovství Valašska mládeže se hraje systémem čtyř turnajů (Francova Lhota, Jablůnka, Karolinka, Valašská Polanka) .

Přebornicí Valašska 2017 v kategorii dívek do 13 let se stala naše Nicol Březovjáková !!! Přebornice Nicol Březovjáková (1. zleva)

V historii našeho oddílu je to výjimečný zápis. Stejně hodnotný výkon podala Nela Kovářová, která v kategorii divek do 9 let  obsadila krásné 2.místo ze 16 stejně starých  hráček.

V kategorii chlapců do 11. let získal pěkné 6. místo Ondřej Kovářú /účast 36.

Dobrého umístění dosáhl v kategorii H13  Matyáš Kotrla  – 10.místo ze 30 hráčů. Matyáš ovládl s přehledem náš oddílový žákovský vánoční turnaj.

Další naši hráči skončili v dolních polovinách tabulek svých kategorii. Patří jim ale uznání za dobré výkony v soutěžích družstev (Aleš Palát, Ema Kotrlová, Štěpán Skýpala)..

Šachový kroužek ukončí sezonu turnajem Grand Prix Zlínského kraje 20.května na Vsetíně.

Doufáme, že v září se šachový kroužek rozroste o další mladé zájemce o šachovou hru a ti nejlepší posílí družstvo v okresním přeboru.