Mládežnické šachy

V říjnu zahájil novou sezonu činnosti kroužek šachu Sokolu Bystřička, který probíhá vždy v úterý od 17 hodin v klubovně v areálu U Lukášů.sachy_karolinka_IMGP1427_web

V sobotu 21.října jsme vyjeli k prvnímu ze čtyř turnajů mistrovství Valašska mládeže (1.Vasto tour 2017/18) do Karolinky.

Hrálo se ve čtyřech věkových kategoriích a počítají se tři nejlepší výsledky ze čtyř turnajů.

Hned v prvním turnaji uhráli naši hráči několik výborných výsledků.

V kategorii do H9 (do 9 let) se umístil Ondra Macho na svém prvním turnaji na krásném třetím místě.

V kategorii D11 byla Ema Kotrlová druhá a Nela Kovářová čtvrtá.

V kategorii H16 dosáhl Matyáš Kotrla na pěkné 6.místo (5 mezi chlapci), což je výborný vklad k celkovému pořadí.

Do bojů zasáhli ještě Ondřej Kovář (H13) a Miroslav Hodoň (H11).

Série turnajů bude pokračovat 9.12. ve Francově Lhotě, kde by se do hry měli zapojit i ostatní členové šachového kroužku (Nicol Březovjáková a Štěpán Skýpala).

Nebo se přihlásí ještě někdo další ? – tímto zveme do kroužku další mladé zájemce.

Ing. Karel Hurta