Vodácký víkend 2017

VODÁCKÝ VÍKEND BYSTŘIČKA 2017

Základní informace  o vodáckém víkendu Bystřička 2016 – 17. ročník

propozice ve formátu PDF ke stažení zde.

Hlavním pořadatel : TJ Sokol Bystřička – oddíl vodních sportů, partner akce je Povodí Moravy PMO a obec Bystřička

Termín : sobota 27.května 2016

Nadlepšení průtoku je plánováno v sobotu od 9.00 do 14.00 hodin.

Změna časů a množství vody je vyhrazena s ohledem na aktuální hydrometeorologickou situaci – v případě velkého sucha nebo povodní  může být akce ZRUŠENA !!!

Vzhledem k organizačním výdajům pořadatelů (úpravy trati, manipulační poplatek atp.) bude vybíráno startovné ve výši 30,- Kč na osobu a den.

Hlavní stan akce bude v recepci parkoviště Pod hrází.

Je možné ubytování v chatkách v chatové osadě Pod hrází ( tel. 739 351 457), nebo ve vlastních stanech  v areálu kemp Ranč Bystřička ( tel. 603 721 337 ).

Občerstvení účastníků bude zajištěno při startu a v cíli. Mimo to bude otevřeno občerstvení Sportklub TJ Sokol Bystřička U Lukášů

Důležité pokyny ke sjíždění řeky a další organizační pokyny :

• sjezd každý podniká na vlastní nebezpečí. Obtížné jezy jsou vyznačeny na mapce i na řece výstražnou značkou.
  • použití záchranných vest a přileb je povinné !
  • doporučení pro méně zkušené – prohlédněte si jezy předem nebo loď přeneste
  • sjezd je doporučen pro gumové čluny typu Pálava , RIO, Orinoko a menší rafty. Kajaky vzhledem k obtížnosti jen pro vyspělé vodáky
  • sjezd pevných lodí je možný jen ve spodní polovině trati
  • ke sjezdu na raftech pro zájemce bez vlastního vybavení se přihlaste v předstihu na tel. 775 076 042cena 180,- Kč/osobu.
  • v případě nouze se obracejte na pořadatele na startu, u hlídek na nebezpečných jezech, v cíli nebo v ústředí akce – recepce parkoviště Pod hrází.
  • základní zdravotnické ošetření bude poskytováno na startu – recepce parkoviště Pod hrází
  • pro zájemce bude (za úplatu) organizována doprava lodí a osob z cíle na start
  • řidiči vlastních dopravních prostředků jsou povinni dbát pokynů pořadatelů na startu i v cíli (soukromé pozemky)
  • naloďování a vyloďování mimo start a cíl je (kromě nutných případů) zakázáno – soukromé pozemky.

Krásné vodácké zážitky všem přejí pořadatelé.

Oddíl vodních sportů TJ Sokol Bystřička – 756 24 Bystřička 82

Vedoucí akce a informace  :  Jitka Smilková, tel. 775 076 042, mail : kikikijo(zavináč)seznam.cz

Rezervace míst na raftech  :  Jitka Smilková – tel. 775 076 042, mail : kikikijo(zavináč)seznam.cz